Kilka wskazówek dotyczących wyboru firmy informatycznej, która pomoże Ci w bezpiecznym przetwarzaniu danych w Twojej firmie

Redakcja

14 grudnia, 2023
W dzisiejszym świecie cyberbezpieczeństwo jest ważnym problemem dla firm każdej wielkości. W ciągu ostatnich kilku lat zaobserwowaliśmy znaczny wzrost cyberataków na firmy ze wszystkich branż. Ataki te mogą skutkować kradzieżą lub narażeniem prywatnych danych, co może być bardzo szkodliwe dla reputacji firmy, jak również jej finansów. Nawet jeśli regularnie współpracujesz z profesjonalistami IT, nie zawsze łatwo jest stwierdzić, czy są oni godni zaufania i wykwalifikowani – zwłaszcza jeśli sam nie masz zbyt dużej wiedzy na temat technologii. W związku z tym istnieją pewne rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy zatrudnianiu firmy informatycznej. Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć, jakich cech należy szukać, abyś mógł wybrać odpowiednią firmę IT, która będzie wspierać Twoją firmę.

Sprawdź ich reputację

Kiedy zatrudniasz firmę informatyczną, chcesz pracować z taką, która ma reputację zapewniającą doskonałe usługi. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, zapytaj swoich współpracowników o rekomendacje lub przeprowadź badania online. Wiele firm stworzyło recenzje online lub oceny dla klientów, aby zostawić informacje zwrotne o pracy, którą wykonali. Czytanie recenzji online pozwoli Ci zobaczyć, co inni mają do powiedzenia o firmie, którą myślisz o zatrudnieniu. To da ci pojęcie o tym, jak zadowoleni (lub niezadowoleni) byli poprzedni klienci z firmy. Ważne jest, aby wziąć recenzje online z ziarnem soli. Czasami ludzie zamieszczają fałszywe lub mylące recenzje. Z drugiej strony, pozytywne recenzje mogą być doskonałym wskaźnikiem renomowanej firmy IT.

Certyfikacja firmy

Kiedy zatrudniasz firmę IT, warto sprawdzić, czy jest ona certyfikowana. Istnieją pewne standardy branżowe, które firmy IT muszą spełniać, aby uzyskać certyfikat. Certyfikowane firmy spełniają pewne standardy, które pokazują, że są wykwalifikowane do wykonywania rodzaju pracy, którą oferują. Standardy te wskazują, że posiadają one wiedzę i doświadczenie niezbędne do świadczenia wysokiej jakości usług. Certyfikowane firmy przechodzą również określone rodzaje przeglądów i audytów, aby utrzymać swój status certyfikacji. Jeśli usługi danej firmy są certyfikowane, muszą one regularnie odnawiać swoją certyfikację. Certyfikowane firmy mają również określony poziom wiedzy specjalistycznej, co oznacza, że istnieje większe prawdopodobieństwo, że będą w stanie obsłużyć potrzeby Twojej firmy.

Audyty bezpieczeństwa

Firma IT, która oferuje audyty bezpieczeństwa powinna być w stanie przeprowadzić dokładną i obiektywną ocenę środków bezpieczeństwa, które masz na miejscu. Ocena ta może obejmować ocenę środków bezpieczeństwa sprzętu i oprogramowania, jak również procedur i polityk stosowanych przez pracowników. Jeśli zatrudniasz firmę informatyczną do przeprowadzenia audytu bezpieczeństwa, powinieneś zapytać: Jak często przeprowadza ona audyty bezpieczeństwa? Jakie obszary bezpieczeństwa Twojej firmy będą badać? Co biorą pod uwagę podczas audytu?

Zapytaj o ich strategie bezpieczeństwa IT

Jeśli zatrudniasz firmę informatyczną do zarządzania bezpieczeństwem IT Twojej firmy, powinieneś zapytać ją o strategie, których używają, aby utrzymać bezpieczeństwo Twojej firmy. Zatrudniając firmę informatyczną do zarządzania bezpieczeństwem, powinieneś zadać następujące pytania: Jakich środków bezpieczeństwa będą używać? Jakiego typu zapory sieciowej używają? Jakiego oprogramowania antywirusowego używają? Jakiego oprogramowania antyspamowego używają? Jak zapewniają ochronę danych? Jakich systemów backupu i disaster recovery używają?

Zapytaj o ich plany odzyskiwania danych po awarii

Innym ważnym aspektem bezpieczeństwa IT jest plan odzyskiwania danych po awarii. Kiedy zatrudniasz firmę informatyczną do zarządzania bezpieczeństwem IT, powinieneś zapytać ją o jej plany odzyskiwania danych po awarii. Należy upewnić się, że firma IT posiada plan odzyskiwania danych po awarii. Należy również upewnić się, że firma regularnie testuje swoje plany. Plany odzyskiwania danych po awarii są niezbędne dla każdej firmy, ale są one szczególnie ważne dla firm, które mają problemy z bezpieczeństwem danych. Głównym celem planu odzyskiwania danych po awarii jest zapewnienie, że firma może kontynuować działalność w zwykły sposób, nawet jeśli dojdzie do katastrofy.

Polecane: